• Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim

  • Odrestaurowany dwór Orpiszewskich w Kłóbce

  • Kompleks Pałacowy

  • Siłownia na świeżym powietrzu

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Tereny Inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim

  • Autostrada A1 - Stacje Circle K Mop Lubień Południe/Lubień Północ

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

Policja logoMieszkańcy powiatu włocławskiego mogli po raz kolejny spotkać się z policjantami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Okazją ku temu była debata społeczna, która miała miejsce w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, gdzie w 2016 roku odtworzono posterunek policji.

Dnia 18 pażdziernika 2017r w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się kolejna już debata społeczna. Na spotkaniu, oprócz policjantów, znaleźli się też przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, straży pożarnej i oczywiście mieszkańcy, w tym młodzież gimnazjalna. Zgromadzonych gości przywitał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski.

Podczas debaty mundurowi zaprezentowali informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu i odtworzonego posterunku policji. Nie zabrakło również cennych rad o tym jak unikać zagrożeń na drodze, czy też jak nie paść ofiarą oszustów, działających metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Zebrani mogli również dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy zetkną się z różnego rodzaju przemocą.

Spotkanie umożliwiło też przybliżenie sylwetki dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu i aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszem opiekującym się danym rejonem. Mundurowi przypomnieli również jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać policjantom niepokojące sytuacje.

Cenne rady dotyczące bezpieczeństwa w okresie grzewczym przekazał również przedstawiciel straży pożarnej, który poinformował o sposobach ustrzeżenia się przed „cichym zabójcą”, czyli czadem.