• Lubień Kujawski z lotu ptaka

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

  • Dom Seniora

  • Siłownia na świeżym powietrzu

  • Dwór Orpiszewskich w Kłóbce

  • Polcalc Sp. z o.o.

  • Autostrada A1 - Stacje Circle K Mop Lubień Południe/Lubień Północ

  • Lubień Kujawski z lotu ptaka

novatekW dniu 5 października br. (sobota) o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące gazyfikacji Miasta Lubień Kujawski oraz części miejscowości Kaliska (działki lotnisko). Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonaniem przyłącza gazowego do swojej nieruchomości. Spotkanie poprowadzą pracownicy Firma Novatek Polska Sp. z o.o.. odpowiedzialnej za gazyfikację tej części gminy. Firma Novatek Polska Sp. z o.o.. zakończyła  prace projektowe i uzyskała pozwolenie na budowę sieci gazociągu Miasta Lubień Kujawski oraz części miejscowości Kaliska (działki lotnisko).

Spotkanie w dniu 5 października jest organizowane w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej zasad przyłączeń do sieci gazowej. Ponadto Firma Novatek Polska Sp. z o.o.. na potrzeby procesu przyłączeniowego planuje oddelegować pracownika firmy na potrzeby mieszkańców gazyfikowanych posesji. Pracownik firmy ma pełnić dyżury i udzielać wszelkich informacji w urzędzie miejskim w pok. 8 w godzinach pracy urzędu.

Na sfinansowanie wewnętrznej instalacji gazowej oraz wymiany pieca zachęcamy do skorzystania z rządowego programu "Czyste powietrze". Gmina rozważa również możliwość wprowadzenia w przyszłym roku dofinansowań do wymiany piecy na gazowe.

Przypomnijmy, że w dniu 7 maja br. firma Novatek Polska Sp. z o.o. w przetargu nieograniczonym dokonała zakupu nieruchomości gruntowej w obszarze strefy przemysłowej w Lubieniu Kujawskim z przeznaczeniem pod budowę stacji redystrybucji gazu. Firma planuje rozpoczęcie budowy stacji redystrybucji gazu oraz sieci gazowej jeszcze w bieżącym roku. Siec gazowa obejmie obszar strefy przemysłowej (działki lotnisko) oraz Miasto Lubień Kujawski. Novatek – jest największym rosyjskim niezależnym producentem gazu ziemnego i drugim, co do wielkości w ogólnej produkcji gazu po holdingu Gazprom. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1994 roku i było pierwotnie znane, jako Novafininvest.

Ulotka informacyjna --tutaj--