17.4 C
Lubień Kujawski
2025-07-10
dla mieszkańców

Konkurs fotograficzny “Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o rozpoczęciu naboru zgłoszeń w ramach proekologicznego konkursu fotograficznego dla dzieci ze szkół podstawowych z obszarów wiejskich pt. „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu”. Celem konkursu jest zachęcenie do segregowania odpadów i recyklingu.

Poprzez udział w konkursie, w którym de facto wykorzystane będą odpadki i śmieci, organizatorzy pragną zachęcić dzieci a za ich pośrednictwem również dorosłych do dbania o przestrzeń lokalną, a szczególnie pobliskie środowisko przyrodnicze.

Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie autorskiej pracy z odpadów, w tym z plastiku, metalu, papieru lub innych opakowań głównie z materiałów niedegradowalnych. Praca może przybrać dowolną formę np. rzeźby lub instalacji.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku od 7 do 15 lat (szkoła podstawowa) z obszaru wiejskiego, z wyjątkiem dzieci pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym). Do udziału w konkursie konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 1 pracę (fotografię) prezentującą jedną autorską pracę (rzeźbę, instalację etc.) z odpadów.

Technika wykonania fotografii jest dowolna (np. aparat cyfrowy, smartfon).

Nabór prac konkursowych trwa do 16 sierpnia 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Powiązane wiadomości

Ogłoszenie – Komisja Zdrowia i Spraw Socjalnych

Piotr

Zgodnie z deklaracjami wyborczymi podatki lokalne w 2023 roku pozostają bez zmian

Piotr

Środa, 06 marca 2024r. dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kłóbce była wielkim świętem.

Piotr
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com