Lafarge zakończył proces zakupu POLCALC

Lafarge w Polsce kupuje udziały w spółce Polcalc Nawozy Wapniowe, do której należy zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim, wcześniej działający w ramach spółki POLCALC. Zmiana nie będzie miała wpływu na markę, działalność i ofertę produktową POLCALC.

Z dniem 2 sierpnia 2021 Lafarge kupuje udziały w spółce  Polcalc Nawozy Wapniowe sp. z o.o., do której należy zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim, wcześniej działający w ramach spółki POLCALC Sp. z o.o.. Tym samym spółka  POLCALC Nawozy Wapniowe Sp. z o.o. producent nawozów wapniowych, staje się z dniem 2 sierpnia 2021 spółką należącą do Lafarge (Grupa Holcim).

Zmiana ta nie wpływa na działalność POLCALC – proces zamówień oraz dostaw pozostaje bez zmian. Zmianie nie ulega również oferta produktowa i marka POLCALC.

Połączenie Lafarge w Polsce i POLCALC tworzy uzupełniającą się ofertę, która pozwoli na dostarczenie najwyższej jakości produktów. Lafarge od wielu lat jest producentem naturalnych nawozów wapniowych Kujawit i Radkowit. W ofercie firmy znajduje się również kreda pastewna do produkcji pasz.

Artykuł ze strony: WWW.CEO.COM.PL

Te wpisy mogą Cię również zainteresować..

Zamknij