Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

Gmina Lubień Kujawski otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, na realizację krajowych wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi zakresami tematycznymi takimi jak: największe osiągnięcia polskiej nauki oraz  kultura i dziedzictwo narodowe. W ramach złożonych wniosków otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 15.276,00 zł co stanowi 80% całego zadania. Udział własny 20% całkowitego kosztu zadania zapewnia gmina w  kwocie 3.819,00 zł. Ze wsparcia na krajowe wycieczki skorzystają:

  • uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie gdzie zaplanowano wyjazd do Ciechocinka w celu zwiedzania zespołu tężni i warzelni soli z parkiem zdrojowym i tężniowym oraz katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włocławku,
  • uczniowie z klas IV-VIII  ze Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie, gdzie w maju zaplanowano trzydniowy wyjazd i zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, Państwowe zbiory sztuki, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dom Długosza, Kraków – historyczny zespół miasta, Muzeum Żup Krakowskich – Wieliczka w Wieliczce oraz Muzeum Narodowe w Krakowie i Sukiennice.
  • uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kłóbce 6 kwietnia natomiast  br. zwiedzili zamek w Kórniku,  zespół zamkowo – parkowy wraz z kościołem parafialnym – nekropolią właścicieli, następnie przejechali z Kórnika do Rogalina gdzie zobaczyli stare dęby rogalińskie (pomniki przyrody). Ostatnim etapem wyprawy był Poznań i zwiedzanie Muzeum Rogalowego oraz historycznego zespołu miasta.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią Polskiego Ładu https://www.gov.pl/web/polski-lad

Wszystkie odsłony: 1240 , odsłony dziś: 1

Te wpisy mogą Cię również zainteresować..

Zamknij