Spotkanie z uchodźcami w Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim

W dniu 9 marca br. w Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim odbyło się spotkanie władz Lubienia Kujawskiego z uchodźcami z Ukrainy, którzy przybyli do naszej gminy szukając schronienia przed wojną. W rozmowach uczestniczyli m.in. przedstawiciele lubieńskiego samorządu, oświaty, kultury, policji  a także osoby znające język ukraiński, którzy są w stanie pomóc w tłumaczeniach i załatwianiu formalności w pierwszych chwilach pobytu w naszej gminie.

Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński zadeklarował pomoc dla uchodźców w gminie oraz wsparcie m.in. w zakresie edukacji, pomocy społecznej oraz integracji. Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim zabezpieczy w miarę potrzeb miejsca nauki dla dzieci uchodźców, obejmie także pomocą psychologiczno-pedagogiczną,

Podkreślono, że na wiele pytań odnośnie spraw formalnych będzie można odpowiedzieć po wprowadzeniu specustawy, której projekt trafił w ostatnich dniach do Sejmu.

Ustalone zostały cotygodniowe podobne spotkania informacyjno – integracyjne dla uchodźców w każda środę w godz. 12:00 – 14:00 w siedzibie Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim.
Mając na uwadze, iż sześć osób (Pań) zadeklarowało możliwość podjęcia pracy zarobkowej prosimy przedsiębiorców lub osoby prywatne o zgłaszanie ewentualnych lokalnych ofert pracy dla tych osób do Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim (054) 284 43 20.

Te wpisy mogą Cię również zainteresować..

Zamknij