W Lubieniu Kujawskim zaświadczenie o wyborze już wręczone.

Burmistrz ten sam, a w radzie miejskiej zmiany Dotychczasowy burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński starał się o reelekcję w wyborach samorządowych. Był jedynym kandydatem na burmistrza, co nie oznacza, że nie musiał zabiegać o poparcie mieszkańców miasta i gminy. Zdobył 2376 głosów „za” – co oznacza poparcie w 80,30 procentach. Burmistrz startował z założonego przez siebie KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE MIASTA I GMINY LUBIEŃ KUJAWSKI. Z tego komitetu mandaty zdobyło 8 kandydatów. To przewaga w 15 osobowej radzie miejskiej.

– Składam mieszkańcom naszej gminy serdeczne podziękowania za udział w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia. – mówi burmistrz Marek Wiliński. – Z wielką satysfakcją dziękuję wszystkim wyborcom za to, że oddali swój głos na TAK na moją osobę. Zaufanie, jakim mnie obdarzono świadczy o tym, że realizowane przeze mnie przedsięwzięcia zyskały  poparcie i uznanie. Mam nadzieję, że rozpoczynająca się kadencja samorządu będzie również pomyślna dla naszej gminy i jej mieszkańców oraz, że wspólnie z  radnymi będziemy dalej ją gospodarczo rozwijać.

Zaświadczenia o wyborze burmistrza i radnych 22 kwietnia wręczyła Elżbieta Mechuła, zastępca Komisarza Wyborczego. 

W radzie miejskiej pracować będzie siedmioro nowych radnych. Radnymi na nową kadencję, która rozpocznie się 1 maja 2024 roku zostali: Agata Pawlak-Molewska (Lubień Kujawski), Andrzej Lubasiński (Lubien Kujawski), Stanisław Gientka (Lubien Kujawski), Rafał Bądkowski (Gole), Mirosław Andrzejewski (Kaliska), Wiesław Gontarek (Bilno), Jakub Lach (Kaczawka), Patryk Gawłowski (Kłóbka), Janusz Zgliński (Rzeżewo), Jolanta Grauman (Kobyla Łąka), Robert Kaczmarek (Gliznowo), Mirosław Gawłowski (Wola Olszowa), Marek Małachowski (Gagowy Stare), Andrzej Matusiak (Wąwał), Małgorzata Boroń (Beszyn).

W radzie miejskiej zasiadać będą trzy kobiety. Najmłodszym radnym jest 23-letni Patryk Gawłowski z Kłóbki. W okręgu wyborczym nr 12 w wyborach do Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim głosowanie nie odbyło się z powodu zgłoszenia tylko jednego kandydata. Był nim  63-letni Mirosław Gawłowski z Woli Olszowej, któremu mandat został przyznany bez głosowania.

– Jestem przekonany, że nowa rada miejska będzie pracowała w zgodzie, bo przecież, jak mówi stare porzekadło „zgoda buduje”, a my wszyscy mamy na uwadze jeden cel – rozwój naszej gminy – mówi  Marek Wiliński. – Cele na nową kadencję zawarłem w programie wyborczym, więc sukcesywnie  będziemy je realizować. Niektóre z nich tak, jak budowa hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, czy też  przebudowa lokalnych dróg gminnych w oparciu o skutecznie pozyskiwane dotacje, a także budowa bloków przy ul. Żwirki i Wigury w Lubieniu Kujawskim, z przystępnymi cenowo mieszkaniami na wynajem –   już jest w trakcie realizacji. 

– Ktoś  powie, że kandydowałem sam ze sobą, że miałem łatwo – mówi Mirosław Gawłowski. – To że nikt z mojego okręgu nie startował oprócz mnie jest wynikiem mojej długoletniej pracy jako radnego. Dziękuję wszystkim mieszkańcom z okręgu z którego startowałem. To wielka satysfakcja mieć ich zaufanie.  Wszystkim nowo wybranym radnym i kolegom z dawnej rady miejskiej gratuluję wyboru. Przed nami pięć lat pracy w radzie – można wiele dobrego zrobić dla mieszkańców.

Burmistrz Marek Wiliński podziękował także Miejskiej Komisji Wyborczej w Lubieniu Kujawskim i pracownikom Urzędu Gminy za sprawne przeprowadzenie wyborów. 

Nowa rada miejska rozpocznie swoja pracę z początkiem maja, bowiem dotychczasowa kadencja trwa do końca kwietnia 2024 roku.  

tekst: kujawy.media.pl / JP

Te wpisy mogą Cię również zainteresować..

Zamknij